Vyčištění lomu na Strnadě

10. dubna 2011 v 22:34 | KačWí |  Aktuálně
První dobrý nápad se zrodil v hospodě, někdy v říjnu. Všichni s tímto nápadem souhlasili, a tak se naplánovala první brigáda hned na příští víkend. Sešlo se nás tam opravdu hodně, možná přes 2O lidí - hasiči, členové i nečlenové sokola. Zkrátka všichni, kteří jsme se tam v létě denně chodívali koupat, když nám bylo nějakých 15-18 let i ti, kteří byli v té době ještě děti. Poté tohle krásné místo uprostřed lesa začalo zarůstat plevelem a nálety a nedopadalo sem slunce. Následkem toho bylo, že se ve vodě začaly množit řasy a z oblíbeného místa na koupání se stala džungle a stoka, do které by nikdo nevlezl!
Takže jsme se pustili do práce. Byla to práce na několik víkendů. Nejdříve se odklidily odpadky, poté se vykácely nálety a zbylé větve se spálily a kmeny rozřezaly a odvezly. Odčerpala voda a odnosilo se bahno ze dna. Zbytky bahna se spláchly a odčerpaly kalovým čerpadlem. Dno se zarovnalo a vynosily se na břeh napadané kameny z prostorů, které budou zatopeny vodou. Teď už jen zbývá čekat až se Strnadovka zase zaplní vodou a můžeme se zase chodit koupat do přírodního lomu uprostřed lesa.
Významná pomoc přišla i od železnobrodských hasičů, kteří nám zapůjčili techniku a i od města, které zafinancovalo náklady na pohonné hmoty...

Fotografie z brigády jsou k vidění ZDE
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.