Duben 2011


7.4.2011 Výborová schůze

11. dubna 2011 v 21:11 | KačWí |  Aktuálně
7.4.2011 proběhla dubnová výborová schůze ze které vyplynuly tyto události:
- Rekonstrukce
O víkendech 25.27.3. 2011 a 2.-3.4.2011 proběhla rekonstrukce restaurace, a je nyní v takovém stavu, že restaurace už funguje, ale bez kuchyně. Okna se vyměnily za plastová a vymalovao se. Během dubna by se mělo podařit dodělat rekonstrukci kuchyně. Takže od začátku května by měla restaurace fungovat i s nově rekonstruovanou kuchyní.
Fotografie /některé/ jsou k vidění ZDE všechny fotografie jsou k vidění ZDE a ke stažení ZDE

- 30.4.2011 - Čarodejnice
Za sokolovnou bude opékání buřtů, kdo má zájem ať přijde. Buřty není třeba si nosit s sebou, budou k dostání na místě (za nákupní cenu)
Začátek: v 18:00 (kvůli malým dětem, které chodí brzy spát)

- 7.5.2011 - Brigáda
Na 7.5.2011 je naplánovaná jarní brigáda. Bude se uklízet v okolí sokolovny a bude se připravovat terén pro vybudování dětského hřiště. Uvítáme co nejvíce pomocníků a prosíme, aby si všichni vzali s sebou vlastní nářadí (lopaty, krábě, krumpáče...) Brzo po této brigádě budou započaty práce na dětském hřišti.

- 28.5.2011 - Nohejbal
28.5.2011 se uskuteční nohejbalový turnaj trojic. Kdo by si chtěl zpříjemnit den, ať určitě dorazí.

Vyčištění lomu na Strnadě

10. dubna 2011 v 22:34 | KačWí |  Aktuálně
První dobrý nápad se zrodil v hospodě, někdy v říjnu. Všichni s tímto nápadem souhlasili, a tak se naplánovala první brigáda hned na příští víkend. Sešlo se nás tam opravdu hodně, možná přes 2O lidí - hasiči, členové i nečlenové sokola. Zkrátka všichni, kteří jsme se tam v létě denně chodívali koupat, když nám bylo nějakých 15-18 let i ti, kteří byli v té době ještě děti. Poté tohle krásné místo uprostřed lesa začalo zarůstat plevelem a nálety a nedopadalo sem slunce. Následkem toho bylo, že se ve vodě začaly množit řasy a z oblíbeného místa na koupání se stala džungle a stoka, do které by nikdo nevlezl!
Takže jsme se pustili do práce. Byla to práce na několik víkendů. Nejdříve se odklidily odpadky, poté se vykácely nálety a zbylé větve se spálily a kmeny rozřezaly a odvezly. Odčerpala voda a odnosilo se bahno ze dna. Zbytky bahna se spláchly a odčerpaly kalovým čerpadlem. Dno se zarovnalo a vynosily se na břeh napadané kameny z prostorů, které budou zatopeny vodou. Teď už jen zbývá čekat až se Strnadovka zase zaplní vodou a můžeme se zase chodit koupat do přírodního lomu uprostřed lesa.
Významná pomoc přišla i od železnobrodských hasičů, kteří nám zapůjčili techniku a i od města, které zafinancovalo náklady na pohonné hmoty...

Fotografie z brigády jsou k vidění ZDE